Tuz Terapi Odası


Tuz Odasi Terapisi; yer, tavan ve duvarların doğal tuzlarla kaplı olduğu Özel Tuz Odamızda gerçekleşir. Havaya çok ince öğütülmüş Himalaya Tuzu püskürtülerek mikrop ve alerjenlerin olmadığı steril, rahatlatıcı ve negatif iyonlu bir ortam sağlanır. Bu ortam Tuz Odası’nda bulunan kişinin solunum yollarında rahatlama sağlar ve kişi terapinin sonunda kendini sağlıklı, dinç ve zinde hisseder. 
 
 
HALOTERAPİ olarak bilinen  Tuz Odası terapisinin özellikle astım ve bronşit gibi birçok solunum yolu hastalıklarına, eklem ağrıları ve egzama, sedef hastalığı gibi birçok cilt hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlığa iyi geldiği yapılan klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. 
 
 
Tuz Terapi Odası, uzmanlarca stres ve yorgunluk atmak için haftada bir tavsiye ediliyor ve tamamen doğal olduğu için hamile ve bebekler dahil her yaştan kişilerin rahatlıkla faydalanabileceği belirtiliyor.
 
 
Tuz Terapi Odasında, gözle görülmeyecek kadar küçük tuz zerreciklerini soluma terapileri, günlük yarım saat veya 45 dakika arasında değişen sürelerde önerilmektedir. Bu terapi seansları solunum terapisi olarak yaklaşık 15 ile 20 günlük seanslar halinde uygulanabilmekte ve yılda 2 veya 3 küre kadar yapılabilmektedir. 
 
 
Miramar Spa’da MİRAMAR İMZALI TUZ TERAPİ konsepti, haloterapi, hidroterapi ve termoterapiyle birleştirilerek sunulmaktadır. Bu konsept, 45 dakikalık tuz soluma seansının ardından, 20 dakikalık tuz jacuzzisinde hidroterapi, son olarak da 50 dakikalık tuz taş masajıyla son bulur. 
 
 
Tuz jacuzzisindeki dalgaların hareketi büyük miktarda negatif yüklü iyon yaratır. Uykusuzluk tedavisinde de yararlanılan, 36-38 derecedeki 20 dakikalık bir banyo ile fiziksel ve ruhsal bir gevşeme sağlanırken, gergin ve ipeksi bir cilde ve rahatlamış bir bedene kavuşulur.
 
 
Terapinin son aşamasında uygulanan 50 dakikalık sıcak tuz taş masajında kullanılan Doğal Tuz taşları çok zengin negatif iyon kaynağıdır. Bu taşların enerjisi bize, doğayla iç içeymişiz duygusunu verir. Bu nedenle, ılık aromatik yağlarla yapılan sıcak tuz taş masajı  sonunda kişi fiziksel ve zihinsel rahatlık ve dinginlik kazanır.