Vücut Şekillendirici Terapiler


Vücut inceltici, selülit giderici ve toparlayıcı bakım programlarımız, farklı vücut yapılarına hitap eder. Vücut analizi ile vücut yapınız, sağlık durumunuz ve doku tipiniz tespit edilerek size en uygun BAKIM PAKETLERİ önerilir.
 
Zayıflama ve bölgesel incelme konusunda devamlı kendimizi yenilemekteyiz, en son teknolojik ekipmanlarla misafirlerimizin talebi doğrultusunda vücut analizinin verilerine uygun paketler hazırlanır.  Bu doğrultuda Kavitasyon,  Rotasyon, radyofrekans, ultrason palet  ve soğuk lipoliz uygulamaları daha sonrada  vücutta kırılan yağ ve ödemin vücuttan rahat atılabilmesi için  vacum drenaj, lenf drenaj uygulaması yapılır. 
 
 
SUPER BODY SCULPTURE MACHINE THERAPY 
 
İçinde 50kHz Kavitasyon, Tripolar RF,  Vacum ve Elektro Stimulasyon teknolojilerini barındıran bu makinayla uygulunan özel terapiler.
 
İnceltici Heykeltraş Bakımı ; Bilgisayar kontrollü kavitasyon, yağları giderir, yumuşak bölgeleri toparlar, vakum terapi ve lenf drenajla  birlikte uygulanır.
 
Kavi - Palet Bakımı  ; Kavitasyon ve Ultrason Palet kombinasyonudur.  Yağlanmayı azaltır. Selülitleri giderir, Bedeni inceltir.  Dokuları toparlar,
 
Foton Rotasyon Bakımı ; Foton ışık terapi ve Rotasyonlu vakum masajı ile uygulanan bakım selülitleri giderir , cilde sıkılık kazandırır . Doku ve damarları güçlendirir.
 
Toparlayıcı Radyofrekans Bakımı; Zayıflarken ve yaşlanmaya bağlı sarkma problemlerinde en etkili yöntemdir. Radyo frekansı yöntemi ile zayıflamak son yıllarda bölgesel kilo problemi olan kişilerin yoğun talep gösterdiği bir uygulamadır. 
 
 
SOĞUK LİPOLİZ
 
Yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide "soğuk kaynaklı panikülit" olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. 
 
Soğuk lipoliz yöntemi, vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda yada 10 kiloya kadar fazlası olan, genel olarak kilosu olmayıpta belirli bölgelerindeki (sırt, karın , basen, yan simitler, kollar, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) inatçı yağlanmaları olan kişiler için çok uygundur.   Hamilelelerde doğumdan 3 ay sonra ve sezeryan ameliyatından sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir. Ancak yara izi üzerinde oluşan kızarıklığın geçmesi kişiye göre 1-2 gün sürebilir. Bunun dışında bir yan etkisi yoktur. 
 
Soğuk lipoliz sadece 1 seans uygulanmaktadır. Bu tek seans yağların %20–40 azalmasını sağlamaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra  4 hafta sonra, vücuttaki değişiklikler görülmeye başlamaktadır.   Asıl sonucu görmek için 2-4 ay arası bir süre geçmesi gerekmektedir, soğuk lipoliz yağ hücrelerinin içine odaklanmakta ve eritilen yağ vücudun normal yollar ile atılabileceği forma getirilmektedir. Eritilen yağ bundan sonraki aşamada doğal lenf direnaj vasıtasıyla vücuttan atılmaktadır. 
 
 
İNFRARED SAUNA, TAŞ TERAPİ YATAĞI
 
Manyetoterapi bünyesinde farklı teknolojileri barındıran özel bir yatak tedavisidir. 
Bu teknolojiler Elektromanyetik ve Infrared dalgalarıdır.Tedavi sırasında ayrı ayrı kullanılabildiği gibi, aynı anda iki dalgayıda aktif olarak kullanabiliriz. 
 
İncelme terapisinde selülit giderici olarak uygulanan Yosun maskesi vücuda fırça yardımıyla uygulandıktan sonra taş terapi yatağında 30 dk. Bekletilir. İnfrared ışınları yatağın Volkanik taşlarla kaplı olan iç yüzeyinden süzülerek geçer ve uygulanan maskenin etkisini derinin alt katmanına kadar ulaşmasına yardımcı olur. 
 
Kavitasyon öncesi mevcut yağların yumuşamasını sağladığı için, sonrasında uygulanan kavitasyon tedavisinin etkinliğini hızla arttırır. Vücut dolaşımınıda hızlandırdığı için selülit tedavilerinde birlikte kullanım hedefe çok daha hızlı ulaşmayı sağlar. 
 
Göbek, yan simit, basen, bacak, kol bölgelerindeki yağlı dokuyu aynı anda tedavi edebilecek özel ve etkin bir yataktır.
 
 
ULTRASON PALET 
 
Bölgesel incelmedeki en son teknoloji olan ultrason sistemi, bölgesel yağlanma ve selülit problemleriyle, ultrason, yani ses dalgaları yardımıyla savaşan ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırtta depolanan ve çözülemeyen yağları parçalayıp eritmek; selülitli bölgelerdeki istenmeyen görünümü iyileştirmek için kullanılan güçlü bir sistemdir. Ultrason tedavisi, yağ hücrelerinde parçalanma başlatarak bu yağları serbest yağ asitlerine dönüştürüyor ve hasta tarafından harcanabilir hale getiriyor.
 
 
KAVİTASYON
 
Cilt altı yağ dokunun düşük frekanslı ultrason dalgaları kullanılarak parçalanması ve sıvılaşan yağ dokunun buradan uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri yaparak uygulanan bir yöntemdir.
 
Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere karaciğer ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla düzelme sağlayan cerrahi olmayan bir yöntemdir.
 
 
ELEKTROTERAPİ ( Pasif Jimnastik) 
 
Elektroterapi, cilt, cilt altı ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktif hale getirilmesi esasına dayanan bir bölgesel incelme yöntemidir. 
 
Bu yöntem, vücuda yerleştirilen elektrotlarla doğru akım kullanılarak uygulanır. Elektroterapi bölgesel zayıflamayı, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, cilt ve cilt altı dolaşımını artırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar.
 
İşlem esnasında uygulama alanlarındaki aktivite dokulardaki oksijenlenmeyi artırarak yağların yakımını hızlandırır. Özellikle, elektroterapi sonrasında lenf drenajı uygulaması sonucu olumlu yönde etkilemektedir. 
 
 
ANTİ SELÜLİT MASAJI 
 
Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı dolaşımı hızlandıran Özel yağlar ile kombine edildiğinde kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.
 
 
LENF DRENAJ
 
Birçok hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.
 
Lenf Drenaj uygulamaları, Karın, bacak ve kol manşetleri ile tüm vücuttaki lenf sisteminin etkin bir biçimde drenajı sağlanmakta, ödemler çözülmekte, kan dolaşımı artmakta ve lenf kanallarındaki metabolitler vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Vücuda giyilen özel bir tulumun ayak uçlarından boyuna kadar uyguladığı lenfatik masaj tekniği sayesinde kan dolaşımı harekete geçerek , parçalanmış yağların, vücutta tutulan sıvı ve toksinlerin idrar yoluyla atılması sağlanır.
 
 
 

Detaylı Bilgi ve Randevu Almak İçin Bizimle İletişime Geçiniz. 

0216 350 00 47 -  0542 678 83 05