Masaj Seremonileri


Tüm vücut veya bölgesel uygulanan farklı masajlar tarihi dönemlerden beri sağlık iksiri olarak görülmektedir. 

Sunduğumuz masaj seremonileri içinde klasik masajlar ve özel teknikler ile birleştirilerek uygulanan füzyon masajlar bulunmaktadır.

 

 
TÜM VÜCUT  MASAJLARI  Süre 50 dakika
 
KLASİK İSVEÇ MASAJI
 
Kas ve Dokuları toparlayan bir masaj tekniğidir. Eklem ağrılarını azaltır, kas tutulmalarını giderir, kan dolaşımını hızlandırır. Vücuda sağlık ve zindelik kazandırır. Sert/yarı sert uygulamadır. Organik yağ seçenekleri ile uygulanır.
 
 
ESALEN  ENERJİ MASAJI
 
İsveç masajı ve duyusal farkındalık tekniklerinin birleşimi ile geliştirilmiş yumuşak bir masaj tekniğidir. Vücudu iyileştirir, zihin ve duyulara huzur ve sakinlik kazandırır. Yumuşak ve yavaş bir uygulamadır, aromatik yağ seçenekleri ile uygulanır
 
 
AROMATERAPİ BURÇ MASAJI
 
Her burca sahip kişinin yaşam enerjisini ortaya çıkaran ve dengeleyen farklı taşlardan, renklerden, bitkilerden söz edilir. Kişiler günlük hayatlarında burçlarına özel taşları, renkleri, bitkileri kullanmaya özen gösterdiğinde enerjilerinin arttığını gözlemlemektedir.
 
 
ONARICI DOKUNUŞLAR UZAKDOĞU MASAJI
 
Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur, masaj kasları gevşeterek acı ve ağrının hafiflemesini sağlar.
 
 
 
EGZOTİK DOKUNUŞLAR BALİ MASAJI 
 
Geleneksel Bali Masajı tekniği aromaterapi yağları eşliğinde uzun, esnek ve etkili dokunuşlar ile vücudunuza uygulanır. Bu masajda, bütün vücutta kan, oksijen ve enerji akışını hızlandırmak acupressure ve aromatik yağların bir kombinasyonu kullanılıyor. Bu da kişiye derin bir rahatlama ve sıhhat getiriyor. Orta şiddetteki darbelerle ve baskı noktalarıyla derin bir basınç manipülasyonu kullanılarak yüzeysel adale tabakalarının altına ulaşılıyor.
 
 

SICAK TAŞ MASAJI 

Su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz ve oldukca sert yapıda olan taşlarla yapilmaktadir. Bu taşlar sırt,  boyun, bel, avuç içi , ayak parmak aralari, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanir.Bu uygulamada lav taşları ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar aracılığıyla vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı  hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini  bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar

BÖLGESEL MASAJLAR. Süre 30 dakika
 
REFLEKSOLOJİ MASAJI

Refleksoloji masajının temeli ayakların vücudun aynası olduğu öğretisine dayanır. Ayaklar insan vücudunu temsil eder ve her nokta vücutta bir bölgeye karşılık gelir. Bu bölgelerin masaj yoluyla uyarılması ile vücudun buna gereken tepkiyi verdiği inancı ile temellenir. Belirli noktalara kişinin verdiği tepki ile bu temsil edilen bölgedeki problem saptanmaya çalışılır ve gerekli manuplasyonlarla bu bölgedeki sorun giderilmeye çalışılır. Bu nedenle refleksoloji bir tür “denge” masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar, kişiye doğal dengesini kazandırır.
 
 
ANTİ SELÜLİT MASAJI
 
Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı dolaşımı hızlandıran Özel yağlar ile kombine edildiğinde kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.
 
 

HİNT MUCİZESİ ÇAMPİSAJ MASAJI 

Çampisaj, üst beden, sırt, omuz, saç derisi, saçlar ve yüze özel aromatik özyağlarla uygulanan, kasları gevşeten ve kan dolaşımını hızlandıran bir masaj ve üst bedendeki kas tutulmaları ve hareketsizlikten kaynaklanan eklem ağrıları, sırttaki nodüller, kronik boyun tutulması, baş ağrısı, migren, dökülme ve kepeklenme gibi saçla ilgili şikâyetlerde, yüzde ağrılar, toksin birikimi, anksiyete, huzursuzluk, gerginlik, endişe, uykusuzluk, konsantrasyon bozukluğu ve zihinsel yorgunluk gibi durumlarda etkili oluyor. 

 

Detaylı Bilgi ve Randevu Almak İçin Bizimle İletişime Geçiniz. 

0216 350 00 47 -  0542 678 83 05